29. dubna prozkoumáme skandinávskou gastronomii!

13.04.2017 19:04
Vážení přátelé kvalitní gastronomie a dobrého vína! Na sobotu 29. dubna od 19 hodin pro vás ve Vile U Varhanáře připravujeme další z oblíbených degustačních večerů. Tentokrát se vypravíme za chutěmi a vůněmi Skandinávie. Pevně věříme, že nám bude přát počasí a tak snad, letos poprvé, budeme moci posedět na naší terase s úžasným výhledem na chrám svaté Barbory a do údolí Vrchlice. Mistři kuchaři Karel Polívka a Petr Pavlík vám připraví delikatesy původem ze švédské, norské a islandské kuchyně. Můžete se těšit na chlebové sushi Tunnbröd s lososvým gravlax a koprovým olejem, zvěřinové tataki s avokádem a moruškovým dipem, krémovou polévku z lososa, krevet, slávek, fenyklu a červené papriky a jehněčí hřbet na tymiánu s česnekovou bramborou kaší. Za sladkou tečkou se vydáme až na Island, ze země sopek a gejzírů ochutnáte Skyr creme-brulle s borůvkovým sorbetem. O vinný lístek se postará tradičně sommeliér Aleš Svoboda, s pokrmy chladného severu se budou tentokrát snoubit vína ze slunného jihu, z Itálie a Francie.
Cena pětichodového menu se šesti vzorky vína činí 790,- Kč na osobu, jako obvykle nabízíme účastníkům degustace 20% slevu na ubytování.
Počet míst je omezen, proto prosíme, neváhejte a rezervujte si svá místa na telefonním čísle 327 536 900 nebo e-mailem info@uvarhanare.cz. Těšíme se na Vás!