Degustační Večer plný bublinek

15.06.2018 19:00

Hlavním tématem večera bude, jak už sám název trochu napovídá, šumivé víno, ať už francouzské šampaňské, španělská cava či italské prosecco, svého favorita si mezi sedmi degustačními vzorky jistě najde každý.
K vínům patří dobré jídlo, tentokrát trochu netradičně jeden celovečerní chod. Specialita pocházející původně ze Savojska a francouzské části Švýcarska – fondue. Všechny druhy fondue se vyznačují tím, že pokrm není podáván hotový, ale všechny suroviny se připraví na stůl ještě syrové. Každý si pak svou porci dochucuje a tepelně připravuje sám. Najednou uvařit, respektive osmažit, lze jen individuálně malé množství, takže stolování může trvat i několik hodin a účastníci mají celou dobu možnost spolu konverzovat. Hlavní ingredience takového večera jsou libová masa, sýry, nakládané cibulky, žampiony a další drobnosti vhodné k rychlé úpravě, k tomu mnoho variant různých dresinků – a hlavně dobrá nálada a příjemní společníci u stolu.
Závěr večera bude patřit tomu nejhodnotnějšímu z vín – Champagne a sladké tečce v podobě lehkého desertu.
Těšíme se na Vaši návštěvu! :-)

Cena za degustační večeři se sedmi vzorky vína činí 890,- Kč, rezervujte prosím na telefon 327 536 900 nebo e-mailem na info@uvarhanare.cz.